polish deutsch
Potrzebujesz wolontariusza
zostań wolontariuszem
ABC wolontariusza
 
wielkość tekstu:

Siostra Majola

Nazywam się Józefa Rataj, od wielu lat znana jestem bardziej jako siostra Majola. Należę do zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego ( Pallotynki).
Jestem emerytowaną pielęgniarka o wieloletnim stażu na oddziale kardiochirurgii w Szpitalu na ul. Litewskiej w Warszawie. Posiadam bogate doświadczenie jako wolontariusz, pracowałam m.in. w Bolonii w instytucie państwowym ortopedii "Rizolli", w krajach "trzeciego świata " na terenach zagrożonych epidemiami, również w zorganizowanych transportach "białe pociągi" do Lourdes (pomoc chorym i niepełnosprawnym) oraz jako pielęgniarka-wolontariusz w Gdańsku-Sobieszewie. W latach 1996 - 2003 współpracowałam z wolontariatem w "Caritas-Praga Północ" w Warszawie udzielając doraźnej pomocy ludziom bezdomnym i bezrobotnym. Pomagałam narkomanom, pełniąc dyżury w punkcie medycznym na warszawskim Dworcu Centralnym.
Sama jako dziecko wraz z całą rodziną byłam deportowana do III Rzeszy na 43 miesiące, do pracy przymusowej. Obecnie jako wolontariuszka w Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie" w Warszawie zajmuję się udzielaniem pomocy osobom poszkodowanym w wyniku represji nazistowskich.

<< wróć na poprzednią stronę

 

 

 

 

 
Logo