polish deutsch
Potrzebujesz wolontariusza
zostań wolontariuszem
ABC wolontariusza
 
wielkość tekstu:

Karolina Pawłoś

Cześć, mam na imię Karolina, mam 13 lat i w czasie tegorocznych wakacji postanowiłam pracować jako wolontariuszka w Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie".
Robię to z kilku powodów. Przede wszystkim pragnę pomagać ludziom, którzy zostali pokrzywdzeni w czasie II wojny światowej. Pragnę, by następne pokolenia nie zapomniały o ich niesamowitych, ale równocześnie bardzo przykrych losach. Cieszę się, że choć w niewielkim stopniu mogę to zrobić poprzez program "Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką", a szczególnie realizowany w ramach tego programu ogólnopolski konkurs dla młodzieży pt. "Nasi bliscy, nasze dzieje, nasza pamięć".
Dzięki wolontariatowi mogę również pogłębiać moje zainteresowania historią Polski. Każdego dnia dowiaduję się o jakichś nowych faktach z czasów wojny, których nauczyciele historii nigdy nie opowiedzą na lekcji, a które są bardzo ważne i ciekawe. Cieszę się, że mogę przeglądać interesujące dokumenty, listy czy stare fotografie, wysyłane do Fundacji przez świadków i uczestników wojennych wydarzeń lub ich rodziny. Te historyczne materiały mają - moim zdaniem - ogromną wartość, ponieważ odzwierciedlają życie i uczucia ludzi poszkodowanych przez III Rzeszę.
Nie powinniśmy dopuścić do tego, żeby ludzie (szczególnie w moim wieku) zapomnieli o ofiarach nazizmu i dlatego serdecznie zachęcam każdego do pomagania jako wolontariusz. Nieważne ile masz lat, skąd jesteś, Ty też możesz pomóc!

<< wróć na poprzednią stronę

 

 

 

 

 
Logo