polish deutsch
Potrzebujesz wolontariusza
zostań wolontariuszem
ABC wolontariusza
 
wielkość tekstu:

Alexander Meyer

Nazywam się Alexander Meyer, mam 19 lat i pochodzę z Hamm w Westfalii. Od września jestem jednym z dwóch wolontariuszy organizacji Akcja Znak Pokuty w Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie".
Ponieważ moi rodzicie pochodzą z Polski i nauczyli mnie w dzieciństwie polskiego, potrafię naprawdę dobrze posługiwać się tym językiem (nawet jeśli mój język wymaga jeszcze wielu korekt). Dzięki temu mogłem przetłumaczyć na niemiecki niektóre fragmenty niemieckojęzycznej wersji strony internetowej FPNP oraz koryguję już te istniejące. Poza tym sortowałem w archiwum dokumenty dotyczące wypłat dla byłych robotników przymusowych.
W ciągu czterech tygodni mojego pobytu w Warszawie, poznałem kilku świadków historii, w pierwszej kolejności muszę wymienić p. Józefa Kuźbę, osobę w wieku ponad 90 lat, w świetnej kondycji, który przez pięć lat był więźniem obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen. Pokazał nam znaczące pod względem historycznym części Warszawy oraz opowiedział o swoich strasznych, ale też interesujących przeżyciach w Sachsenhausen.
Niedługo będę odwiedzał starsze osoby w ich domach, moja praca będzie jednak polegała nadal na pomocy w siedzibie Fundacji oraz na spotkaniach ze świadkami historii, z czego ogromnie się cieszę, ponieważ taki podział obowiązków umożliwia różnorodną i interesującą pracę.

<< wróć na poprzednią stronę

 

 

 

 

Galerie:

 

 
Logo